Różowe, białe, niebieskie mebelki dla dziewczynek

Podczas aranżacji pokoju dla dziewczynki ogromne znaczenie odgrywa wybór mebelek. Oczywiście, ważny jest nie tylko budulec, kształt, styl, ale przede wszystkim ich kolor. Nie ulega wątpliwości, iż w przypadku kilkuletnich dziewczynek doskonale sprawdzają się jasne meble, w szczególności w białej, niebieskiej bądź różowej barwie. Warto podkreślić, iż podczas aranżacji pokoju dobrym pomysłem jest też wykorzystanie różnych odcieni tego samego koloru, a więc w przypadku niebieskiego należy postawić na błękit, morski, turkusowy, zaś w przypadku różu połączyć przygaszoną z rażącą barwą.

Z pewnością, mile widziane są też mebelki z dodatkami w innym odcieniu, które dają wspaniały kontrast kolorystyczny. Mowa tu przykładowo o uchwytach czy oblamówkach w wyróżniającym się kolorze. Poza tym, młode damy bardzo lubią też wzorzyste szafeczki, dekorowane serduszkami, kwiatami, kółkami czy figurami geometrycznymi. Mogą być one nadrukowane, naklejone lub po prostu namalowane. Ważne jest jednak to, by desenie nie były zbyt wielkie ani bardzo różnorodne, ponieważ do pokoju wprowadzą tylko chaos. Nie zapominamy także o tym, że kolorowe mebelki muszą współgrać z kolorystyką ścian, zasłon, firan czy innych dodatków, jak np. narzuty czy dywan.

Ponadto, mebelki dla dziewczynek powinny być bardzo praktyczne i wytrzymałe, w związku z czym najlepszym wyborem będą wyroby drewniane. Otóż, meble z drewna są nie tylko solidne, ale i ładne oraz pasują do większości stylów, w których można zaprojektować pokój dla córeczki. Przede wszystkim, powinny się w nim znaleźć szafeczki na ubrania, chociaż bardzo praktycznym rozwiązaniem są również komody, w szczególności gdy są głębokie, bowiem może się w nich pomieścić mnóstwo rzeczy. Nie zapominamy o półeczkach na książki czy zabawki. Mile widziane są również drewniane skrzynie na klocki czy inne skarby oraz stolik z krzesłami. Natomiast, gdy dziewczynka jest w wieku szkolnym, musimy pomyśleć o kąciku do nauki. Nie ulega wątpliwości, iż jednym z najważniejszych sprzętów w pokoju jest łóżko, które powinno być wygodne, aby młodej damie wygodnie się na nim spało. Na końcu myślimy o dodatkach, które będą stanowić ozdobę wnętrza.

Reasumując, meble dla dziewczynki powinny być śliczne, trwałe, praktyczne i przede wszystkim kolorowe. Chociaż gama barw jest ogromna, to najlepiej jest postawić na biel, róż i niebieski, gdyż mebelki  w tych odcieniach wspaniale się sprawdzają w pokoju kilkuletniej panny.