Pokój młodzieżowy w stylu japońskim, angielskim, skandynawskim

Od niedawna coraz więcej nastolatków decyduje się na urządzenie swego pokoju w stylu japońskim. Należy wspomnieć o tym, iż jego podstawą jest równowaga oraz takie barwy jak czerń i biel. Nierzadko we wnętrzu wykorzystywane są też beże, dzięki którym można osiągnąć wymarzoną równowagę. Z pewnością, w pokoju w stylu japońskim musi się znaleźć parawan, stworzony z ryżowej fizeliny, zdobiony czarnymi ramkami. Poza tym, mile widziane są tematyczne dodatki występujące w postaci japońskiej porcelany, wachlarzy, bambusów czy drzewek bonsai. Ponadto, wszelkie sprzęty ograniczamy do minimum, dlatego zamiast sofy możemy postawić na matę, na której będziemy urządzać sobie popołudniową drzemkę. Nie zapominamy o małym stoliku, najlepiej nie za wysokim, wokół którego możemy poustawiać satynowe poduszki pełniące funkcję krzeseł. Nie mniej odpowiednie są meble wiklinowe, ponieważ cechują się prostotą wykonania.

Oczywiście, nie mniej popularny jest styl angielski, który tak naprawdę jest mieszanką różnych stylów. Przede wszystkim, jego podstawą są tapety, lampy, bibeloty oraz unikatowe meble. Nie zapominamy również o motywach kwiatowych, które są wszechobecne w stylu angielskim. Warto zaznaczyć, iż zdobią one zwykle dywany, tapety, narzuty czy koce. Równie chętnie wybierane są akcenty kraciaste, najczęściej idące w parze z motywami myśliwskimi. Należy wspomnieć o tym, iż ważne miejsce w pokoju w stylu angielskim zajmują meble tapicerowane, ozdobione pledami i poduszkami, wokół których znajdują się małe stoliczki, pufy i podnóżki. Trzeba powiedzieć o tym, iż pokój młodzieżowy urządzony w tym stylu jest naprawdę przytulny, dlatego dorastające dzieci czują się nim bezpiecznie i swobodnie.

Poza tym, coraz częściej możemy się spotkać z aranżacją pokoju młodzieżowego w stylu skandynawskim. Nie ulega wątpliwości, iż cechą charakterystyczną tegoż stylu są drewniane meble oraz biel, która jest wszechobecna. Na uwagę zasługuje fakt, że wnętrza w stylu skandynawskim wyróżniają się prostotą i naturalnością. Z pewnością, pokój nastolatka w stylu skandynawskim warto ozdobić abażurami, kolorowymi dywanami. Należy podkreślić, iż pomieszczenia w tym stylu nawiązują do nowoczesnego minimalizmu, który wbrew pozorom wcale nie jest zimny, ponieważ w skandynawskim pokoju dobrze się wypoczywa, gdyż jest przytulny.

W związku z powyższym widać, iż pokój młodzieżowy może być urządzany także w ciekawy sposób, dzięki czemu jest nie tylko ładny, ale i wyjątkowy, a nastolatki czują się nim dobrze i chętnie spędzają  w nim czas.