Pokój chłopca na poddaszu

W ostatnim czasie można zauważyć, iż coraz więcej osób decyduje się na budowę domu z poddaszem, które można zaadaptować na wiele sposobów. Otóż, może ono pełnić funkcję sypialni, biblioteki, a także pokoju dla dziecka, w szczególności chłopca. Owszem, na początku możemy mieć problem z wyborem projektu wnętrza, ponieważ dużym ograniczeniem aranżacyjnym są skosy i słupy konstrukcyjne, które utrudniają zagospodarowanie pomieszczenia.

Warto podkreślić, iż wystrój pokoju dla syna powinniśmy dostosować do jego wieku, aby czuł się nim jak najlepiej. Z pewnością, jednym z najważniejszych sprzętów znajdujących się w pomieszczeniu jest łóżko, które może być wbudowane w meble, aby nie zajmowało dużo przestrzeni. Otóż, to rozwiązanie konstrukcyjne wspaniale się sprawdza, kiedy pokój dla chłopca posiada małą powierzchnię. Poza tym, gdy jest on dzielony przez dwóch synów, należy też pomyśleć o łóżku piętrowym. Oczywiście, ze względów bezpieczeństwa na górze powinno spać starsze dziecko, a młodsze na dole. Niekiedy też łóżka dla chłopców mają nietypowe kształty, najczęściej samochodów czy rakiety, które są uwielbiane nie tylko przez przedszkolaków, ale i starsze dzieci. Ponadto, w pokoju dla młodego mężczyzny nie może zabraknąć mebli, które najczęściej są wykonywane na wymiar. Nie ulega wątpliwości, iż do urządzenia pokoju na poddasze idealnie naddają się meble z drewna, które są solidne, trwałe i nigdy nie wychodzą z mody.

Powinny się one cechować prostą formą i stonowaną barwą, chociaż w przypadku kilkuletnich chłopczyków mile widziane są odcienie zieleni, fioletu, pomarańczy czy niebieskiego, które najczęściej występują w parze z bielą. Musimy mieć na uwadze to, że ze względu na ograniczenia aranżacyjne poddasza w pokoju muszą się znaleźć tylko niezbędne sprzęty. A, więc oprócz łóżka umieszczamy w nim biurko i krzesło, przy którym synek może odrabiać lekcje, kilka szafek na ubrania, półki na książki lub zabawki. Z pewnością, mile widziane są skrzynie, w których można ukryć przeróżne przedmioty. Nie zapominamy o stoliku i krzesełkach, które możemy zastąpić pufami. Na uwagę zasługuje fakt, iż pokój chłopca warto ozdobić tapetami lub plakatami przedstawiającymi ulubione postacie filmowe, gwiazdy sporty, samochody czy zwierzęta, ale ich wybór uzależniamy od zainteresowań dziecka.

Na końcu trzeba powiedzieć o tym, iż dobrym pomysłem jest wspólne urządzenie pokoju razem z synkiem, co będzie stanowiło wspaniałą zabawę, zarówno dla rodziców jak i malucha.