Niemowlęce łóżeczka z przewijakiem, szufladą, baldachimem

Łóżeczko to najważniejszy element wyposażenia pokoju niemowlęcego, gdyż najczęściej dziecko spędza w nim co najmniej pierwsze dwa lata swojego życia. Przede wszystkim, powinno być bezpieczne, praktyczne i funkcjonalne, a także ładne. Nie ulega wątpliwości, iż musi być wygodne, aby maluch miał zapewniony komfort. Trzeba zaznaczyć, że ze znalezieniem idealnego łóżeczka dla naszej pociechy nie powinniśmy mieć najmniejszego problemu, gdyż w sklepach dziecięcych możemy odnaleźć przeróżne mebelki dla maluchów, zarówno tradycyjne jak i bardzo nowoczesne.

Z pewnością, w ostatnim czasie dużym zainteresowaniem cieszą się łóżeczka z przewijakiem, które bardzo ułatwiają świeżo upieczonym mamom zmienienie pieluszki swemu potomstwu. Otóż, większość z nich jest wykonana z drewna i pomalowana na biało, chociaż zdarzają się też łóżeczka w kolorze, różowym czy niebieskim. Musimy wyraźnie zaznaczyć, iż tego rodzaju łóżeczka doskonale sprawdzają się w małych wnętrzach, w szczególności w bloku, kiedy to bardzo ważne jest umiejętne zagospodarowanie każdej przestrzeni. Oczywiście, coraz częściej na wystawach sklepowych możemy zobaczyć podróżne łóżeczka z przewijakiem, które możemy w razie potrzeby złożyć i przewieźć w specjalnym pokrowcu. Warto zaznaczyć, iż zwykle zbudowane są one w oparciu o metalowy stelaż i ścianki z siatkowego, masywnego materiału.

Nie mniej praktyczne jest łóżeczko z szufladą, które jest pewnego rodzaju nowością. Należy wspomnieć o tym, że możemy w niej ukryć niezbędne kosmetyki do pielęgnacji malucha jak puder, krem, oliwkę, a także schować w niej pieluchy, dlatego mamy posiadają wszystko pod ręką, co jest niesamowicie wygodne. Na uwagę zasługuje fakt, że tego rodzaju łóżeczko zwykle wykonane jest z drewna, ładnie zdobione i pomalowane kolorową farbą, chociaż nie jest tą normą. Poza tym, od dawien dawna dużym zainteresowaniem cieszy się łóżeczko z baldachimem, który chroni malucha przez bodźcami zewnętrznymi takimi jak np. światło. Nie ulega wątpliwości, iż baldachim pełni również funkcję dekoracyjną, dodając łóżeczku uroku. Przede wszystkim, najczęściej upiększany jest ślicznymi motywami, przykładowo misiami oraz falbankami.

Nie zapominamy o tym, aby dno łóżeczka oraz stelaż były stabilne. Nie mniejsze znaczenie odgrywa materac, który powinien być dopasowany do dna łóżeczka. Mile widziane jest także łóżeczko z możliwością regulacji wysokości dna, którą będziemy dopasowywać do wieku malucha. Musimy mieć też świadomość tego, iż łóżeczko służy maluchowi nie tylko do snu, ale i zabawy, to w nim często wykonuje próby wstawania, dlatego powinno być wytrzymałe i bezpieczne.