Kołyski wiklinowe, drewniane, retro

Z pewnością, niemowlęta potrzebują dużo snu, aby się prawidłowo rozwijać i być zdrowe. Jednakże nie każde dziecko potrafi zasnąć bez problemu, dlatego rodzice próbują je uspokoić za pomocą kołysania. Warto zaznaczyć, iż jest to bardzo dobra metoda na sen, bowiem maluchy uwielbiają bujanie, gdyż wtedy czują się bezpiecznie. W związku z powyższym od lat śliczne kołyski cieszą się ogromnym zainteresowaniem wśród świeżo upieczonych rodziców.

Nie ulega wątpliwości, iż do jednych z najpiękniejszych kołysek zdobiących dziecięce pokoje należą te, które wykonane są z wikliny. Otóż, swym wyglądem przypominają koszyki, w których niegdyś nasze bacie czy prababcie bawiły swoje pociechy. Nie mniej śliczne są kołyski stworzone z drewna, które przeważnie są większych rozmiarów niż wyroby z wikliny. Poza tym, są fantastycznie zdobione i nierzadko przypominają prawdziwe dzieło sztuki. Trzeba powiedzieć, iż ich dodatkowym elementem dekoracyjnym są sęki i słoje, które dodają tym niezwykłym mebelkom niesamowitego uroku. Nie mniej śliczne są kołyski w stylu retro nawiązujące do minionych dziesięcioleci czy stuleci. Przede wszystkim, są unikatowe, jedyne w swoim rodzaju i maluchy prezentują się w nich ślicznie. Bywa, że niektóre z nich są zdobione falbankami, baldachimem czy kokardkami. Oczywiście, w sklepach dziecięcych możemy też zakupić nowoczesne kołyski, zwykle stworzone ze sztucznych elementów, ale nie są ona tak samo ładne jak klasyczne wyroby.

Oprócz tego, wybierając kołyskę, powinniśmy mieć na uwadze nie tylko jej śliczny wygląd, ale przede wszystkim bezpieczeństwo malucha. A, więc stawiamy wyłącznie na stabilne wyroby, dzięki czemu podczas bujania kołyska się nie wywróci, co mogłoby się zakończyć tragedią. Ponadto, zwracamy uwagę na to, czy szczebelki w kołysce są właściwie rozstawione i czy jej dno jest odpowiednio twarde i płaskie. Nie zapominamy także o odpowiednim materacu, który będzie amortyzował ruchy malucha podczas poruszania się. Musi być on właściwie dopasowany do kołyski, aby dziecko czuło się w niej komfortowo. Trzeba powiedzieć o tym, iż niezwykle praktyczne są kołyski z możliwością zablokowania funkcji bujania, w szczególności gdy maluch jest większy i podczas próby wstawania mógłby z niej wypaść. Niekiedy możemy też spotkać kołyski na kółkach, które bez najmniejszego problemu przewieziemy w różne miejsca, nie budząc przy tym dziecka.

A, więc kołyski to wspaniałe rozwiązanie, dla młodych mam, które chcą uśpić malucha bez noszenia go na rękach. Poza tym, są śliczne, wygodne i niezastąpione.