Jak urządzić pokój przedszkolaka?

Wbrew pozorom urządzenie pokoju przedszkolaka nie jest łatwym zadaniem, tym bardziej iż maluch powinien się czuć w nim bezpiecznie i wyjątkowo. Z pewnością, wnętrze musi być jak najbardziej przestrzenne, aby dziecko mogło się w nim swobodnie bawić. Poza tym, dostępne w nim sprzęty należy ograniczyć do minimum, aby niepotrzebnie nie zagracały przestrzeni.

W związku z powyższym, tak naprawdę w pokoju dziecka w wieku przedszkolnym w zupełności wystarczy łóżko, kilka szafek i komoda. Z pewnością, wybór mebli powinien być dobrze przemyślany, gdyż nie kupujemy ich co roku, dlatego warto wybrać takie sprzęty, które będą praktyczne, funkcjonalne i pasować do wnętrza, zajmującego nawet przez dziecko w wieku szkolnym. Nie ulega wątpliwości, że dobrym rozwiązaniem konstrukcyjnym są meble modułowe, które możemy samodzielnie złożyć. Poza tym, najczęściej istnieje możliwość ich przebudowy lub dopasowania kolejnych półek czy szafek. Nie zapominamy także o kolorystyce mebelków. Otóż, należy tu wybrać meble w barwach ciepłych, ale nie za bardzo odważnych czy rażących. Z pewnością, inne odcienie będą odpowiednie dla chłopców, a inne dla dziewczynek. Natomiast, gdy pokój dzieli brat ze siostrą, warto postawić na białe mebelki.

Oczywiście, wielu rodziców meble malowane, których kolor możemy zmienić wraz z wiekiem dziecka. Poza tym, obecnie na rynku istnieje mnóstwo tapet na meble, dzięki którym możemy ozdobić sprzęty różnymi wzorami. Nie zapominamy też o kąciku do zabawy, w którym przedszkolaki mogą spełniać miło czas. Niewątpliwie w przypadku dziewczynek doskonale egzamin zdają mini mebelki dla lalek, zabawkowa kuchnia czy garnki wraz z kredensem. Natomiast w pokoju chłopięcym warto zorganizować przykładowo mini warsztat samochodowy czy kolejkę górską. W związku z tym, że przedszkolaki najczęściej lubią malować, powinien się w ich królestwie znaleźć stolik z krzesełkiem i biurko. Trzeba też pomyśleć o skrzyniach na klocki czy inne zabawki, w których maluchy mogą też przechowywać maskotki, samochodziki czy lalki.

Ponadto, mile widziane są bajkowe czy animowane aranżacje pokoju dla przedszkolaka, które zainspirowane ulubionymi postaciami z książek czy kreskówek. Otóż, największym zainteresowaniem cieszą się tu postacie Disney’a , które od lat są ulubieńcami najmłodszych. Mowa tu o Kubusiu Puchatku, Kaczorze Donaldzie, Myszce Miki, smerfach czy gumisiach. W ostatnim czasie modny jest też wystrój w stylu Gwiezdnych wojen czy czarodziejów.