Inspiracje – pokój małego marynarza, podróżnika, strażaka

Pokój dziecięcy powinien być przytulny oraz posiadać niesamowity klimat. Warto zaznaczyć, iż podczas jego aranżacji mile widziane są inspiracje ulubionymi postaciami czy też ciekawymi zawodami. Każdy się chyba zgodzi z tym, iż większość małych chłopców marzy o tym, by zostać w życiu kimś wyjątkowym, dlatego warto urządzić pokój, który będzie zgodny z jego hobby.

W pierwszej kolejności wspomnimy o pokoju w stylu marynarskim. Otóż, ważną rolę odgrywać będzie tu kolorystyka ścian, mebli czy pościeli oraz wzornictwo. Przede wszystkim, stawiamy tu na czerwień, granat i biel, a także paski, które są charakterystyczne dla stylu marynarskiego. Poza tym, w pokoju marynarza doskonale sprawdzają się fototapety imitujące morze, zwierzęta morskie, statek. Z pewnością, najważniejszym sprzętem będzie tu łóżko, które może przyjmować postać łodzi, tratwy czy szalupy. Mile widziane są drewniane kufry i skrzynie, a także marynarskie dodatki w postaci map, lunety, kompasu, koła ratunkowego, które możemy poustawiać na półkach lub pozawieszać na ścianie.

Nie mniej oryginalny jest pokój małego podróżnika. Otóż, może być on urządzany na wiele różnych sposobów, w zależności od tego, jaką częścią świata interesuje się dziecko. Przykładowo, gdy maluch fascynuje się Afryką, jego pokój może być ozdobiony plakatami z dzikimi zwierzętami, plemionami czy egzotycznymi widokami. Natomiast, gdy interesuje się on konkretnym krajem, w jego pokoju mogą pojawić ozdoby imitujące najbardziej znane miejsca w danym państwie. A, więc kiedy jest zauroczony, np. Francją, we wnętrzu powinny się znaleźć miniaturowa wieża Eiffla, plakaty z najpiękniejszymi zabytkami czy najsłynniejszymi Francuzami. Poza tym, w pokoju podróżnika mile widziane są mapy, globusy, zdjęcia z różnych zakątków świata, a także tematyczne dodatki, pościel czy nawet dywany. W tym wypadku meble mogą być utrzymane w stylu etnicznym, w szczególności afrykańskim, orientalnym, cygańskim, w zależności od upodobań malucha.

Nie mniej ciekawa jest aranżacja pokoju strażaka. Warto podkreślić, iż jego podstawą najczęściej jest łóżko w kształcie wozu strażackiego, koniecznie utrzymane w czerwonej kolorystyce. Nie zapominamy o dodatkach, występujących w postaci kasków, węża strażackiego czy drabiny, które mogą dekorować ściany. Z pewnością, dobrym pomysłem jest ozdobienie pokoju fototapetami ukazującymi strażaków w akcji lub różne wozy strażackie, zarówno w spółczesne jak i te z minionych epok. Nie zapominamy także o zabawkowych wozach strażackich, które mogą być poustawiane na szafkach w pokoju.

Nie ulega wątpliwości, iż inspiracji dotyczących wystroju pokoju dziecięcego jest jeszcze całe mnóstwo, ale te, które są wymienione powyżej, należą do najczęściej wybieranych przez rodziców kilkuletnich dzieci.